No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Bentley eshte gati te prezantpoj modelin e saj Continental GT dhe sot kemi fotot e saj te para ne versionin convertible. Modeli coupe,pritet te dale ne treg si model I 2018,qe do te thote do te prezantohet vitin tjeter,ashtu si dhe versioni convertible.Edhe pse prototipi eshte shume I kamofluar,mund te shofim shume detaje.Mund te shofim qe dizajni eshte soft-top dhe eshte shume e dukshme qe linjat e trupit jane frymezuar nga Bentley EXP 10 Speed 6 concept.

bentley-continental-gt-convertible-spy-photo

Edhe pse kamoflazhi I fenerve te pasem e ben disi te pamundur te shohesh dizajnin,dime qe feneret gjithashtu do te merren “hua” nga Bentley EXP 10 Speed 6 dhe do te kene nje forme ovale.Platforma MSB ,e cila u aplikua per here te pare tek Porche Panamera,do te aplikohet dhe tek modeli I ri Bentely Continetal GT.

sb1_5929

Kjo platforme sjell nje reduktim peshe shume te ndjeshem tek Bentley dhe gjithashtu nje compabilitet shume te mire me fuqine te cilen motorri ofron.Motorri I Continental GT dhe gjithashtu I soft top,do te jete nje motorr 6.0 litra twin-turbocharged W-12.Ky motor prodhon te pakten 600HP,ndryshe nga modeli I tanishem I cili prodhin 582HP.Nje version GT Speed eshte planifikuar gjithashtu dhe pritet te prodhoje me shume se modeli I kaluar 633HP.Transmissioni pritet te jete automatik me 8 marshe dhe do te kete sistemin e AWD.

bentley-continental-gt-convertible-spy-photo (1)

Share with: