Share with:


Lamborghini Centenario eshte makina e cila te gjithe fansat e Lamborghinit po cmenden.Modeli Centenario,u krijua ne nder te Ferrucio Lamborghinit,per te festuar ditelindjen e tij te 100(neqoftese ai do te ishte akoma gjalle).Ne zemren e Centenarios ndodhet motorri V12 me aspirim natyral,I cili prodhon 760HP dhe 507 lb-ft torque.Centenario shkon nga 0-100 per 2.8 sekonda dhe arrin nje shpejtesi maksimale prej 217MPH(350KMH).I perbere komplet nga fiber karboni,Centenario peshon vetem 1520KG dhe fuqia per kile eshte 1.97kg/HP.Transmision I Centenarios eshte automatic me 7 marshe me dy freksione dhe nderrimi I marsheve varion nga opsioni I cili eshte I vendosur(Strada,Sport,Corsa).Centenario eshte nje model Limited Edition,qe do te thote vetem 40 modele do te prodhohen,20 coupe dhe 20 roadster dhe cmimi I Centenarios do te jete 1.75 milion euro,gje qe e ben kete makine shume te vecante dhe te deshirueshme.

Share with:


protire