No apps configured. Please contact your administrator.
No apps configured. Please contact your administrator.
A password will be e-mailed to you.

Share with:


Nga Meksika vjen nje Hypercar I ri I quajtur Inferno.Kjo makine,eshte krijuar nga sipermarres,shkenctar dhe inxhinier dhe nga firma internacionale si Italia,Meksika dhe Amerika.Nje person I icli luajti nje rol kyc ne krijimin e kesaj makine ishte Antonio Ferraioli, nje inxhinier automojetesh I cili ka bashkpunuar me pare me Lamborghinin dhe per momentin eshte I punesuar nga Lotus.

inferno-hypercar-12072015-5

Inferno,pritet te prodhoje 1400HP dhe 670 lb-ft torque dhe do te fuqizohet nga nje motor V8 turbocharged.Krijuesit e makines thone se 0-100 KM/H makina do ti arrij nen 3 sekonda dhe do te ket nje shpejtsi prej 245 MP/H(394KM/H).A do te jete Inferno makina e cila do te sfidoje Bugattin dhe Koenigsegg?Vetem koha do ta tregoj.Arsyeja kryesore se perse kjo makine do te arrij kete lloj shpejtesie eshte per shkak te peshes se saj te leht dhe fale nje materiali te cilen ata e quajn “Metal Foam”(shkume metali).

inferno-hypercar-12072015-3

Ky material,perbehet nga disa elemente si zinku,argjendi dhe alumini dhe ofron nje fortesi,e cila krahasohet me ate te makinave te blinduara por me nje ndryshim shume te madhe ne peshe.Persa I perket prodhimit te makines,nuk ka asnje informacione.Na mbetet vetem te presim dhe te shpresojme qe kjo “Moster” te shoh driten e diellit.

inferno-hypercar-12072015-8

inferno-hypercar-12072015-9

inferno-hypercar-12072015-7

inferno-hypercar-12072015-1

Share with:


protire