No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Vetem 799 cope do te prodhohen dhe mesa duket nje prej tyre sapo ka dale ne shitje.Makina ka vetem 101 milje,pra eshte akull e re.Shpresat per ta blere jan te kota,pasi kerkesat jane te larta.Ferrari F12tdf,ka marr emrin e saj nga Tour De France. Modeli I ri I F12 ka marr kete emer per shkak se kjo makine,I kalon te gjitha limitet e shpejtesis,ne piste dhe githashtu te aerodinamikes.

3802_61f80235ee_low_res

Me nje trup teper agresiv,Ferrari ka then se makina do te jete ne gjendje ti perballoj shpejtesit e larta me lehtesi dhe se eficenca e ajrit eshte rritur gati me 2-fish,nga modeli I vjeter F12.Motorri I madh 6.3 litra V12 I Ferrarit do te prodhoje 769HP dhe 520 lb-ft torque.Limitacioni I xhirove te makines shkon nga 8500 ne 8900 xhiro,kjo fale transmissionit dhe intake-ve te cilet jane te bere posacerisht per gare.Transmissioni eshte dizajnuar nga inxhinieret e F1 dhe nga permirsimet e bera ne krahasim me modelin e vjeter,marshet shtohen 30% me shpejte dhe zbriten 40% me shpejte.Gomat e F12tdf jane 8% me te gjera se modeli I vjeter gjithashtu.

3812_3f285e1597_low_res

F12tdf peshon 1520KG 110 KG me pak se F12.Modeli I ri F12tdf shkon nga 0-100 per 2.9 sekonda dhe ka pershkruar pisten e Fioranos ne vetem 1 minute e 21 sekonda,vetem 1.3 sekonda me pak se LaFerrari.Munde te themi me plot goje qe F12tdf eshte nje kafshe e vertet piste. Ne qofte se jeni te interesuar per ta blere, klikoni ktu: Ferrari F12tds for sale

3787_411bf875f2_low_res

3788_2482dc3175_low_res

3789_f6fa869d2a_low_res

3810_3ed4d71869_low_res

3813_f33269bdbe_low_res

3815_1a3cf78793_low_res

3816_0d72684c8a_low_res

3799_188be4582f_low_res

F12-main-952x563

Share with: