Share with:


Audi ka zbuluar dy modelet e saj A5 dhe S5,por inxhinieret po punojne forte me modelin e ri RS5,nje prototip I cili eshte fotografuar duke u testuar.Ky prototip mund te duket si shume nga prototipet e S5 qe kemi pare me perpara,por nese shef me afer mund te shikosh nje prerje me te gjere te trupit ne pjesen e rrotave,kjo per te akomoduar goma me te gjera sigurisht.Gjithashtu,disa te prera tek marmitat ne forme ovale dhe disa te prera te tjera tek parakolpi,jane nje shenje tjete qe ky prototip mund ti perkas modelit RS5.Nje dizajn me karakteristik do te zbulohet,pasi inxhinieret te fillojn te testojne prototipe me te avancuar.

r3

r2

Versioni I tanishem I RS5,ka nje motorr V8 4.2 litra me aspirim natyral,modeli I ri pritet te kete nje motorr me te vogel 3.0 litra twin-turbocharged V6.Motorri I ri,mund te jete I njejti motorr I cili eshte perdorur nga Porche per modelin Panamera S.Ne modelin Panamera S,ky motorr kishte nje fuqi prej 420HP,ne modelin e ri te RS pritet qe fuqia te jete mbi 450HP.Zera thone se mund te arrije nje fuqi prej 500HP,e cila do te rivalizoje modelin e Mercedes Benz C63 AMG S coupe.Transmissioni I vetem mendohet te jete me dy freksione dhe me shume mundesi me 8 marshe pervec marsheve reverse.Fale platformes se re evo MLB e perdorur nga Volkswagen group,pritet qe pesha tek modeli I RS5 te jete shume me e lehte se sa pesha e modelit te vjeter,e cila ishte 1723KG.Kjo duhet ta ndihmoje makinen te arrij 0-100 ne 4.5 sekonda.Pritet nje tip prezantimi I modelit te ri ne vitin 2017 dhe pervec modelit coupe pritet te kete dhe nje version cabriolet.

r1

Share with:


protire