Përfundon në flakë përplasja e dy Ferrari në rrugët e Italisë

Share with:


Dy supermakina Ferrari janë përfshirë në një aksident të rëndë në Itali më 4 mars 2023. Drejtuesit e dy mjeteve kanë humbur kontrollin dhe janë përplasur me një mur, duke bërë që njëra nga makinat të marrë flakë.

Sipas një raportimi nga Italia 24 News, aksidenti ka ndodhur rreth mesditës në Osimo, një qytet në provincën e Ankonës, Itali. 2 Modelet Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano dhe F12berlinetta jane nga Ferrarit me te shpejte dhe ne mungese eksperience nuk lejojne gabime ne timon cka shihet dhe rezultati.
Nuk dihet ne qofte se makinat ishin te marra me qera apo jo. Sipas policisë lokale, aksidenti mund të jetë shkaktuar nga shpejtësia e madhe, gjë që mund ta shihni edhe në pamjet e kamerave të sigurisë.

Share with:


protire