Share with:


Zera qarkullojn se edicionet Polestar ,V90 me portobagazh dhe katerdyershit S90 te Volvos,jane ne prodhim e siper dhe thuhet se do te vijne ne treg me fuqi marramendse.Presidenit I Volvos,Peter Martens tha se Volvo mund te prodhoje nje version 600HP per V90 dhe S90 edhe pse eshte dicka speculative,nuk eshte dicka e pamundur.Volo Polestar,po prodhon nje motorr twin turbo supercharged inline-four,I cili ka nje fuqi prej 450 kuajsh dhe gjithashtu Volvo perdor nje motor elektrik ne sistemin e saj T8 twin-engine hybrid,I cili prodhon nje fuqi prej 87 kuajsh.Pra teorikisht,kemi nje makine qe prodhon 537 kuaj fuqi me kete set motorresh,po zerat thone se Volvo do te perdor nje motor elektrik me te fuqishem. Pra sigurisht,qe nje Volvo 600 kuaj fuqi 4 cilindershe nuk eshte nje mision I pamundur edhe pse duket si dicka abstrakte. Nje makine me nje fuqi te till,do te ishte nje rivale shume e forte per BMW M5,Cadillac CTS-V dhe Mercedes Benz E63 AMG.E dime qe Volvo do te konkuroje me Gjermanet ,por a eshte e nevojshme qe te konkuroje me ta ne kete kategori? Epo,na mbetet vetem te presim neqoftese Volvo do te vendos te prodhoje nje makine me kaq shume fuqi apo jo.

gallery-1465311773-188700-volvo-s60-and-v60-polestar-wheel

Share with:


protire