Share with:


Kete fundjave startoi me fuqishem se kurre gara Rally Albania 2021. Rally Albania 2021, për të 17-in vit radhazi kete here ka zbritur në qytetin bregdetar te Vlores, ku 200 pilotë, 300 të huaj nga e gjithë Europa nga 30 shtete, do të marrin pjesë në garën e madhe, që zhvillohet edhe nën mbështetjen e Kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli. Nje sinjal pozitiv pas nje viti te veshtire te pandemise. Pervec atmosferes super sportive dhe gares se forte, ky vit vjen me nje super suprize per te gjithe pjesmarresit. Ne nje interviste exlusive me organizatoren e gares zonjen Julinda Dhame u dha lajmi i madh per gjith pilotet qe fituesit e ksaj gare do kene mundesine te promovohen ne garen me te madhe te offroad ne bote, ate te Dakarit, me pas zonja Dhame shtoi se gara ne Shqiperi ka arritur nje nivel jashtzakonisht te larte si nga cilesia organizimit ashtu dhe nga pjesmarrja dhe organizimi individual i skuadrave vendase duke marre si shembull 2 skuadrat me te medha “Nacut Racing Team” dhe “Schatzi Team”
Per me teper ju ftojme te ndiqni intervisten me poshte.

Share with:


protire