No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Supra qe u perdor ne dy filmat e pare Fast&Furious sapo u shit per 550.000 dollare.

Share with:


Popullaritetin e gjenerates se 4 se Toyota Supra e gjejme pas ne kohe, kur kjo makine kishte rol kryesor ne filmin origjinal Fast&Furious dhe drejtohej nga personazhi kryesor Brian O’Connor I cili luhej nga aktori Paul Walker. Makina gjeneroi nje brez entuziastesh dhe rendesia e saj veshtire te nenvleresohet. Kjo e fundit e cila u shit nga Barrett-Jackson kete fundjave ka luajtur rol kryesor ne dy filmat e pare te Fast.

Sipas listimit te Barrett-Jackson, Supra nje model origjinal twin turbo u drejtua ne skene nga Paul Walker,per filmime te brendshme dhe te jashtme pergjate vitit 2001 tek The Fast and The Furious. Me pas u mor nga studio filmike dhe u modifikua te luante rolin e Supras qe u drejua nga Slap Jack (luajtur nga Michael Ealy) pergjate vitit 2003 ne 2Fast and 2Furious. Me vone makina u kthye ne gjendjen e meparshme duke iu rikthyer ngjyra e Lamborghini Diablo,stampa e “Nuclear Gladiator”, gomat per gara Dazz Motorsport dhe bisht prej alumini.

Duke gjykuar nga fotot,makina duket ne gjendje te shkelqyer , me panelet trupore te pa-demtuara dhe nje interior te kompletuar ( jo si makinat neper filmat e tjere, te cilat dalin ne shitje te demtuara dhe te perplasura per te jetuar ne ate pak kohe post-produksioni) Poshte kofanos rri nje 2JZ twin turbo i pa-modifikuar qe u con fuqi rrotave nepemjet nje transmetuesi automatik me kater fuqi.

Fale rolit jo te vogel ne film, kjo Supra e vecante u shit per 550.000 dollare, nje rritje masive krahasuar me Supran e fundit origjinale qe u shit ne ankand ne vitin 2015 per 185.000 dollare, e cila nuk ishte nje makine me turbo. Kjo per te cilen folem e cila ka luajtur ne filmin e dyte me motor 2JZ turbo me sa duket e ka triplikuar cmimin.

Share with: