No apps configured. Please contact your administrator.
No apps configured. Please contact your administrator.
A password will be e-mailed to you.

Share with:


Si cdo kompani te makinave luksoze dhe Ferrari po i bashkohet grupit duke krijuar nje SUV. Sic e ka ber Bentley, Rolls-Royce, Lamborghini, Aston Martin.
Pamjet e para te Ferrari Purosangue jane kapur nga fotografet teksa ecte ne rruge e kamifluar dhe te gjithe mendonin se ishte nje version tjeter i Maserati Levante. Por jo nuk ishte nje Levante por nje V12 qe pritet te kete 800hp bashk me nje motor elektrik dhe kjo e shperndare ne kater rrota.
Edhe pse ne pamje mund te duket sikur eshte nje Maserat por jo!

Sipas Ferrarit, Purosangue do ket nje shasi komplet te re.
Kur u prezantua si model ne Shtator te vitit 2018 kishte synime shum te qarta duke premtuar nje amortizim shum te mire , teknologjin hybrid dhe fushe-pamje shum te qarte ne kabine.
Cfare dime deri tani eshte se patjeter do jete nje V12 nga GTC4Lusso por do jete i vendosur mbrapa aksit te parem me nje trasmision dual-clutch ose dopjo freksion automatik i cili do jete i instaluar mbrapa . Shtepia e Marinello eshte duke punuar gjithashtu per nje sistem elektrik por para aksit te parem . Se sa kilometra do jete pa zhurmen e v12 ne elektrike nuk e dime ende.
Gjate prezantimit Ferrari gjithashtu premtoi se do jete SUV me performancen me te larte ne segmentin e vet. Ne pamje te jashtme Purosangue duket nje Levante ne fibra karboni . Kofano e stergjatur e karakterizon per shkak sepse duhet te akomodohet mire motorri te madh v12 qe do vendos ne levizje kete makine. Gjithashtu dhe kater marmitat traditionale qe i kemi pare ne shume modele te Ferrari.

A eshte nje levizje e zgjuar nga Ferrari per nje motorr V12 ku e gjithe bota perpiqet te kete sa me pak cilindra duke mos folur per rregullat te reja qe BE premton te vendos kete vit?

Prezantimi pritet te jete vitin tjeter dhe pritet te mberrij ne Ameriken e veriut si model i 2023.

Share with:


protire