No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Me daljen e modelit te ri te 1LE dhe ZL1 te prodhuar nga Chevrolet Camaro,kompania Ford Motors e kuptoi qe modeli I saj GT350 do te ngelte nen hije dhe per kte arsye,kompania ka ne plan te permirsoje performance e modelit te ri GT350 qe del ne shitje ne qershor te ketij viti.Lajmi I madh eshte se Ford ka ne plane te perdor te njejten pakete piste me modelin e kaluar,plus permirsimet e ktij viti.Kjo do te thote,qe do te perdoren elemente si,kafazi I motorrit prej alumini,amortizator magnetic,bishti I makines dhe ftohes specifik per vajin e motorrit,vajin e transmissionit dhe per vajin e diferencialit.

2017-ford-shelby-gt350-mustang-01-1

Vetem keto perkthehen ne 6500$ kursime per Ford,edhe pse cmimi per modelin 2017 nuk eshte ber I ditur ende, por mendohet se do filloj nga fillon nga 49,995$.Gjithashtu,Ford do te sjell permirsime edhe persa I perket elektronikes dhe interiorit te makines.Jo vetem keto,pasi dhe paketa R electronics do ti shtohet ketij modeli.Bokset e makines do te jene 9 nga 7 qe ishin ne modelin e kaluar te GT350 dhe persa I perket sediljeve,e vetmja gje qe ndryshon eshte levizshmeria e tyre,pra nga manuale kalojn ne elektronike,si dhe sediljet do te jene lekure nga Recaro.Gjithashtu,dicka e re jane edhe ngjyrat e reja qe Ford do te sjelle,te cilat jane disi te vecanta.

2017-ford-shelby-gt350-mustang-03-1

Nje ngjyre,vjen ne te kuqe qershie pothuajse vishnje metalike,tjetra vjen ne Blu te thell dhe nje blu tjeter por pak me e hapur gati ne boje qielli.Persa I perket fuqise motorrike,gjerat nuk kane ndryshuar pasi Ford,do te perdore te njetin motor 5.2 litersh V8,I cili prodhon 526 kuaj fuqi,ku e gjith kjo fuqi transmetohet vetem ne gomat e pasme,duke perdor nje transmission manual me 6 marshe.Bossi I Ford Performance Dave Pericak,gjate nje conference eshte shprehur se Ford I degjon githmon keshillat dhe kerkesat e klienteve te tyre.Ford e ka vertetuar kete duke instaluar sedilje te pasme ne modelin e kaluar,Shelby GT350R me kerkese te larte te klienteles.Edhe kete vit,Ford ka degjuar klientelen e saj duke bere permirsime ne disa pakenaqesi qe ata kishin.Ne kete menyre Ford u ofron klienteve gjithcka qe ata duan nga modeli Shelby GT350 Mustang.

2017-ford-shelby-gt350-mustang-06-1

Share with: