Share with:


E kemi parandjer qe do te dilte dhe tani mund tju themi pikerisht se kur.Fale nje lajmerimi parakohore rreth festivalit se shpejtesis te Michelin Goodwood,e dime se kur modeli I shume pritur AMG GT R do te bej debutimin e saj ne syrin e publikut.Mesa duket Michelin eshte nxituar paksa duke e then kete lajm,pasi lajmet ne gazete kane thene dicka ndryshe,duke zvendesuar keshtu lajmerimin per modelin e ri AMG GT R,me “Detaje te tjera per makinen do te qartesohen ne konferencat ne vijim”.Kjo eshte nje levizje tipike qe markat e njohura perdorin per te len klientet dhe fansat e tyre ne ankth dhe me te ngjitur pas produkteve qe ata do te ofrojn.Edhe pse lajmi ne gazete eshte ndryshuar,ne internet nuk mundesh ta besh nje gje te till,pasi gjithcka ndodh ne kohe reale dhe lajmi origjinal hapet shume shpejt.

amg-gt-r-sw14-kgp-1

amg-gt-r-sw13-kgp-1

amg-gt-r-sw10-kgp-1

Me vone,Mercedes ka pranuar qe modeli AMG GT R do te jete ne eventin e Goodwood.Mendohet se Festivali I Shpejtesis do te startoje ne 23 Qershor dhe do te perfundoj ne 26 Qershor te ketij viti.Jo vetem qe kemi informacione rreth vendodhjes se festivalit dhe kohen ne te cilen ai starton,por kemi dhe informacione rreth modelit te ri dhe fuqise qe ky model do te prodhoj.Motorri I AMG GT R pritet te prodhoj 570 kuaj fuqi,67 me shume se modeli I kaluar AMG GT S.Edhe pse Mercedes perpiqet te mos nxjerr me shume detaje rreth makines,zera qarkullojn se motorri mund te bazohet tek motorri 4 litersh V8 I modelit te kaluar AMG GT S,por shume me I modifikuar dhe I permirsuar.Persa I perkete pamjes,Mercedes eshte treguar shume I kujdesshem duke mos nxjerr shume rreth pamjes se makines.Edhe pse kemi foto te makines se kamofluar,mund te shofim qe AMG GT R do te perdor nje thithes ajri me te madh dhe nje bisht me te madh se modelet e kaluara dhe mund te haludojm se Mercedes do te perdor nje dizajn tjeter disqesh,si dhe disa pjesa extra te perbera nga fiber karboni.Duke menduar qe ky model do te jete me ekstremi I versionit GT,Mercedes duhet te perdor aksesor te cilet e bejn makinen me efikase ne piste.Pra,presim qe amortizatoret te jene te permirsuar dhe posacerisht per piste,frena me te medha dhe gjithashtu,ky model duhet te jete me I lehte ne peshe se sa modelet e tjera GT.Mercedes gjithashtu ka then se makina do te dale ne shitje veren e vitit tjeter,gje qe e ben modelin AMG GT R prodhim te 2018.Gjithashtu,cmimi baze pritet te jete me shume se cmimi I modelit te kaluar AMG GT S,i cili kapte shifren $130,825

amg-gt-r-sw02-kgp-1

amg-gt-r-sw05-kgp-1

Share with:


protire