No apps configured. Please contact your administrator.
No apps configured. Please contact your administrator.
A password will be e-mailed to you.

BMW kte vit feston 100 vjetorin e saj me V12 serie 7 dhe plot supriza tjera.

Share with:


4 dyershi I BMW feston kete vit 100 vjetorin e saj dhe me kete rast,BMW do te sjell nje prerje te re persa I perket tapicerise se makines.BMW do te prodhoje vetem 100 cope te limituara te modelit te ri 7 series,duke vendosur nje pllake ne tapicerine e makines.Nga keto 100 cope,vetem 5 jane te destinuara per ne Amerike.Edhe pse 100 cope unike duken shume pak,BMW ka prodhuar me shume modele Special Editon se rradhen e kaluar.Modelet Amerikane,jane te gjitha te bazuara ne modelin M760i xDrive dhe keto 5 cope unike,do te kene nje emblem te gjate te titulluar: “BMW Individual M760i xDrive Model V12 Excellence THE NEXT 100 YEARS”.Pavarsisht marketit ne te cilin do te shiten,te gjitha modelet Special Edition do te marrin nje ngjyre blu te vecante me rastin e 100 vjetorit,dhe nje ngjyre tymi te bardhe ne tapicerine e makines,e cila do te jete komplet e mbuluar me lekure Merino dhe disa pjese me alkantara,gjithashtu klienteve special do tu ofrohet nje katalog disqesh,ku ata mund te zgjedhin dhe te personalizojn disqet e tyre.Diqet do te jene prej aliazh dhe madhesia e tyre do te jete 20 inch.Gjithashtu,BMW do te perfshije ne interiorin e makines nje stilograf te personalizuar nga Mont Blanc.Persa I perket zemres se makines, I cili eshte motorri,3 te ndryshem do te perdoren ne kete model,duke I ndare motorret sipas marketeve globale.Informacionet persa I perket motorrit qe do te perdoret per prodhimet amerikane,jane beret e ditura.Te gjitha modelet amerikane do te perdorin nje motor 6.6 litersh twin-turbo V12,e cila ka nje fuqi prej 610 kuajsh.

Share with:


protire