No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

AUDI RS6 E-TRON 100% ELEKTRIKE

Share with:


Audi po planifikon që gjenerata e ardhshme RS6 Avant të bëhet elektrike duke përdorur platformën e re PPE. Duket se ka ende vend për modelet “hardcore” RS nga Audi.

Nën bodyworkun muskuloz do të jetë platforma PPE e shumëpërfolur e Audi, e cila do t’i japë zemër një larmie të madhe makinash elektrike të mëvonshme nga gjenerata e A4 e më sipër. Është fleksibël, me një arkitekturë 800 volt dhe mund të strehojë bateri masive, me pretendime për të arritur distancën prej 700 km dhe shpejtësinë 0-100 km në më pak se 4 sekonda.

Presim që RS6 Avant e-Tron jetë versioni përmirësuar i Avant e-Tronit të rregullt.RS6 Avant e-Tron do të ketë deri në 800 kuaj fuqi, duke konkuruar modelin M5 tërësisht elektrik të BMW-së që pritet në vitin 2024.

Share with: