No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Edhe për një pilot të F1, 800 kuajt e Senna LM janë shumë për tu përballuar. Mclaren Senna LM është një supermakinë e përqëndruar për perfomancën në pistë, ndërkohë që prodhon 800 kuaj që mund të përdoren dhe në rrugë. Por me gjithë fuqinë që shkon në rrotat e pasmë mund të bëhet shpesh sfiduese për ta ngarë, qoftë dhe për shoferët e garave siç është Adrian Sutil pronari dhe shoferi i këtij Mclaren të përplasur në Monaco fundjavën që kaloi.

Bazuar në fotot dhe video që qarkulluan në rrjete sociale makina duke e përplasur në një shtyllë korenti. Wshtë bërë goxha dëm dhe duket si një përplasje serioze edhe pse nuk dihen arsyet e aksidentit.

Lajmi i mirë është që kabina e shoferit duket plotësisht e paprekur dhe shoferi shpëtoi pa ndonjë dëmtim serioz. Kjo bazuar nga fjalët në internet pasi vetë ai nuk bëri asnje deklaratë zyrtare.

Sa i përket makinës, edhe pse duket goxha dëme, mund të themi me plotë gojë që do shihet përsëri në rrugë. Edhe pse e vështir për tu rindërtuar për shkak të veçantisë që kanë makina speciale si Senna LM, është vështirë dhe budallallëk të heqësh qafe një makinë të tillë sidomos duke konsideruar faktit që vetëm 20 copë janë të prodhuara në gjithë botën.

Chocó en Mónaco uno de los 25 McLaren Senna LM 🥺🥺. Fotos: @robgilles

Posted by Autos Exóticos en México on Sunday, July 26, 2020

Share with: