No apps configured. Please contact your administrator.
No apps configured. Please contact your administrator.
A password will be e-mailed to you.

Share with:


Prej rreth 1 viti, Bentley, ikona britanike e automjeteve luksoze ka filluar prodhimin e Bentayga, një nga SUV më të veçantë dhe të shtrenjtë.

E paisur me një motorr 6.0 liter W12 twin turbo, e aftë të prodhojë 600 kuaj fuqi, dhe me një kambio automatike me 8 shpejtësi, ajo është një konkurentet më të forta në kategorinë e saj.
Vitet e fundit, lufta e SUV midis kompanive është bërë akoma më e ashpër teksa së fundmi, edhe Alfa Romeo prezantoi modelin Stelvio, e cila pritet të dali në treg së shpejti dhe të jetë një makinat më të shpejta të klasit të vet.
Por, diçka e cila vihet gjithmonë në pikëpyetje tek makinat e tilla, është aftësia e tyre për të përballuar terrenet e vështira e të pa asfaltuara.
Tashmë, është rradha e Bentayga të testohet.
Le të shohim pamjet!

Share with:


protire