No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Millecavalli,perkthehet “1000 kuaj” nga gjuha italiane,gje qe e ben Mazzanti Evantra Millecavalli nje emer perfekt dhe te pershtatur per super makinen 1000HP.E hedhur si ide vetem pak jave me pare,butiku Italian I makinave sportive,filloi udhetimin e saj ne boten e super makinave pas disa ofertash per makina retro GT me Evantren dhe ka arritur tani piken me te larte te Hypercar,me makinen e saj mbreslenese limitied edition.Me nje fuqi me te madhe se Ferrari LaFerrari,I cili ka nje fuqi prej 950 kuajsh,Mazzanti Evantra Millecavalli,eshte makina me e shpejte dhe e ligjshme per te levizur ne rruge e prodhuar ne Itali.

576088

Vetem 25 modele do te prodhohen.Ne zemren e ketij kali te eger Italian,ndodhet nje motorr 7.2 litra twin-turbo V8 I cili prodhon 1000HP dhe 885 lb-ft torque.0-100 KM/H makina do ti arrij per 2.7 sekonda dhe do te kete nje shpejtesi maksimale 250MP/H(402KM/H).E gjith kjo fuqi transmetohet tek gomat e pasme.Makina do te ket nje transmission sekuencial me 6 marshe.Struktura dhe shasia e Evantres eshte e perbere nga hekuri dhe molybdenum chrome,duke justifikuar keshtu prodhimet e saj te limituara.Pesha e makines eshte reduktuar ne 1300KG,duke perdorur fiber karboni ne ndertimin e saj.Shasia gjithashtu eshte permirsuar me frena te reja Brembo karbon-qeramike,te cilat e ndihmojn makinen ne frenimin e saj.Makina do te frenoje nga 186 MPH ne 0 per vete 7 sekonda.Disqet OZ per gare do te mbeshtillen nga gomat Pirelli Trofeo R.Prodhimi I makines do te filloje ne fund te ketij viti,nderkohe makina do te vazhdoje testet dhe permirsimet e saj

576089

576090

Share with: