Ferrari LaFerrari I ri Aperta

Share with:


Ferrari ka mbajtur nje konference per modelin e ri LaFerrari cabriolet(themi cabriolet sepse ende nuk e dime emrin zyrtare te makines).Edhe pse emri nuk eshte bere I ditur akoma dhe makina eshte akoma disi e kamofluar,Ferrari thote se te gjitha modelet jane shitur dhe hamendesohet qe emri saj te jete LaFerrari Aperta.Ferrari ka thene se modelet do te jene dy lloje,soft top dhe modeli tjeter hard top fiber karboni.Persa I perket performances,Ferrari ka then se modelet e reja,ruajne te njejten performance si modelet e meparshme,kjo fale disa modifikimeve speciale qe Ferrari I ka bere modeleve te reja.Ferrari ka hedh foton e pare te makines ne Twitter.Me shume detaje per makinen,do te behen te ditura ne Auto shown e Parisit ne tetor 14-16.

laferrari-spider-1-680x481

laferrari-spider-2-680x481

Share with:


protire