No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Zbulohet modeli kamufluar BMW M5 2018

Share with:


Nje prototip I ri I BMW M5,mund te dale ne treg shume shpejt dhe te dhenat thon, se motori I ri,ka shume gjasa te jete nje permirsim I motorrit V8 4.4L twin turbocharged te perdorur ne M5 e ktij viti.Motorri I modelit 2016,gjeneron afersisht 600 kuaj fuqi dhe pritet qe me permirsimet e reja,motorri te prodhoj dicka me shume.Informacionet thone,se inxhinieret e BMW jane fokusuar me shume ne reduktimin e peshes se makines dhe jo ne rritjen e fuqis se motorrit.Pritet,qe inxhinieret te perdorin modularin CLAR,I cili eshte I perber nga fibrat e karbonit.Ky modular,eshte perdorur ne serine 7 te BMW ne modelin e 2016.Inxhinieret thone,se pesha e makines mund te reduktohet deri ne 100kg vetem nga aplikimi I ktij modulari.Pervec platformes se r, nje ndryshim dramartik tjeter eshte dhe opsioni X-Drive,I cili do e aplikohet tek modeli F90 I M5.Ky informacion u konfirmua nga vete bosi I gjenerates M Frank Van Meel.Ai shpjegoi se duke pasur te katerta gomat aktive,akselerimi do te shkoj direkt tek rrotat e pasme dhe tek rrotat e perparme vetem nese kompjuteri detekton qe makina po rreshket(xhiron).Persa I perket transmissionit,do te perdoret vetem opsioni automatik me shtate marsha me dy freksione dhe per fat te keq opsioni per marsha manual nuk do te perdoret me.Persa I perket dizajnit inxhinieret,jane inspiruar nga seria 7 e markes se tyre,duke shtuar gjeresin e parakolpit dhe mbrapakolpit,si dhe duke ulur paska lartesin e makines.Gjithashtu,disqet dhe gomat priten te jen paksa me te medha dhe gjithashtu disqet e frenave.Edhe pse modeli I ri I serise 5 te BMW,pritet te dale ne treg kete vit,versioni M pritet te dal me vones dhe nuk e dime ende nese do te jete ne vitin 2017 apo jo.Dicka eshte e sigurt,BMW gjithmone e ka pas ne tradite te nxjerr nje model concept,perpara nxjerrjes zyrtare se versionit M.

Share with: