Share with:


Mercedes Benz G class, eshte ne prodhim per afersisht 4 dekada dhe mund te themi me plote goje qe eshte si vera,vitet kalojn dhe G class sa vjen dhe behet me I mire.Kjo vjen fale permirsimeve qe inxhinieret e Mercedes I bejn vit per vit kesaj makine.Viti 2017 mesa duket do te jet nje vit I mbushur me plote permirsime te reja per G classin persa I perket anes se teknologjise.Pritet qe te ket nje monitor me te madh prej 8 inch,integrim per Apple dhe Android ,WI-FI hotspot dicka e re kjo tek makinat informacione rreth trafikut ne kohe reale si dhe opsione ekstra si SIM card dhe hyrje per USB dhe per Ipod/Iphone.

12

Ne shume vende te botes Mercedes Benz do te instaloj dhe thirrjen e saj te emergjences e cila aktivizohet menjehere pasi ju jeni aksidentuar dhe dergon te dhenat e vendodhjes tuaj ne piken me te afert te emergjences.Mercedes I ka menduar te gjitha per kte vit duke mos len asnje mangesi te pakten ne sigurine e klientit.

3245346

Gjithashtu Mercedes ka menduar dhe per luksin qe G class ofron duke futur nje opsion me teper per tapicerin e cila eshte ngyra.Nje ngjyre e re e cila vjen ne gri te mbyllur dicka ndryshe kjo nga Mercedes si dhe gjithashtu timoni pritet te jete I perbere nga materiale te lehta dhe i perfunduar ne ngjyren matt te zeze.Ne disa markete te botes Mercedes ka ne plane te prodhoj dhe G350d e cila do te jete nje makine e dizenjuar vetem per off road duke len keshtu disa nga lukset qe G class ofron si tapiceria e lekures dhe gjithcka ofrohet ne krom ne pjesen e jashtme te makines.Persa I perket motorrit te G class,pritet te kete mos kete ndryshime pra G550 do te kete fuqine e saj standarte prej 416 kuaj fuqi me motor V8,G63 AMG 563 kuaj fuqi me motor V8 si dhe G65 AMGe cila ka nje fuqi marramendse prej 612 kuaj fuqi me motorrin e saj V12.

547

Modeli i ri i Mercedes Benz G class pritet te dale ne shitje ne shtator te 2017.Mercedes nuk ka informuar klientet e saj neqoftese akset per terrenet shume te veshtira te cilat ishin te bazuara nga version i vitit te kaluar G550 4×4².Gjithcka qe mund te themi eshte G class eshte dhe do te mbetet mbreti I SUV.

Share with:


protire