Share with:


Modeli I ri I Mercedes Benz E class na ka habitur te gjithve,me format e bukura qe makina ka,me teknologjin qe ajo disponon dhe me tapicerin e cila ka disa ngjashmeri me S clas.Tani eshte koha te shofim se cfare kompania e Mercedes ka rezervuar per versionin me portobagazh, e cila disponon te gjitha vecorite e versionit origjinal plus te opsioneet qe version portobagazh ofron.Sigurisht qe hapesira eshte me e madhe ne versionin portobagazh.Sediljet e makines ashtu si dhe ne modelet e meparshme palosen duke siguruar hapesire maksimale.

E class wagon  (5)

Gjithashtu,versioni portobagazh I 2017 ka dhe 2 sedilje ne portobagazh,te cilat mund te perdoren vetem nga femije te vegjel,pasi hapesira nuk I lejon individet e rritur ti perdorin.Lista e opsioneve extra nuk mbaron ketu,pasi versioni portobagazh do te kete amortizator ajri tek pjesa a pasme e makines,te cilet nivelohen vet.Kjo teknologji eshte shume efikase,pasi kur bagazhi mbushet plote,amortizatoret e ajrit e mbajn makine te niveluar,pra pjesa e pasme e makines nuk do te bjere disi,duke e len makinen ne disnivelim.Dera e bagazhit e cila eshte automatike,gjithashtu vjen me nje opsion,I cili lejon shoferin ta gradoje lartesin ne te cilen deshiron qe dera te arrij pasi te hapet,duke ndaluar keshtu disa incidente te pa kenaqashme me garazhet e ulta.Edhe pse versioni 2017 origjinal I E class pritet e dale ne show room-et e botes kete vere,versioni portobagazh nuk do te dale pa mberritur vit 2017.

E class wagon  (1)

Pritet qe versioni portobagazh,te jete I disponushem vetem n versionin E400 4Matic.Me nje motorr 3 litersh V6,do te prodhoje nje fuqi prej 329 kuajsh.E gjithe kjo fuqi,do te shkoje tek te katerta gomat,si dhe transmission do te jete automatic me 9 marshe.Gjate prodhimit te tij,E400 4Matic do ti bashkohet edhe modeli E63 AMG 4Matic,gjithmon flasim per modelin portobagazh.Versioni AMG do te fuqizohet nga nje motor 4 litersh V8 twin-turbocharged,e cila arrin nje fuqi marramendse prej 600 kuajsh.

E class wagon  (6)
E class wagon  (3)
E class wagon  (2)
E class wagon  (7)

Share with:


protire