No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Garuesja dhe prezantuesja e Top Gear vdes nga beteja e gjatë me kancerin.
Sabine e njohur me tepër si mbretëresha e Nurburgring ka qënë e njohur në televizionin Britanik në BCC, Top Gear.
Në vitin 2004 ajo ka qënë pjesë e Top Gear përkah Jeremy Clarkson, Richard Hammond dhe James May.
Ajo u bë shumë e famshme kur temtoi të garonte me një Ford Transit në pistën e Nurburging e për të mposhtur kohën 10 minuta por ishte 8 sekonda mbrapa.
Sabine ka qenen nje nga garueset me te shpejta ne Nurburgring, duke kryer mbi 20.000 xhiro dhe ka qene femra e pare ne histori qe fitoi Le Mans 24, dhe jo nje por dy here.

Vitin e kaluar në 2020 Schmitz publikoi për fansat e saj se po lufton me kancerin që në vitin 2017 dhe për këtë arsye I është larguar pistave dhe garave me Porsche.
Shumë prej miqëve të saj kanë publikuar në rrjetet e tyre sociale fotografi me Schmitz ku thonë se ka qënë një person kaq energjik dhe qeshur gjithmon.
Prezantuesi I Top Gear Paddy McGuinness ka shprehur se Sabine I ka mësuar atij se si të ngas një Ferrari shumë shpejt.
Porsche gjithashtu ka postuar në faqën e tyre zyrtare në Twitter duke thënë se: është shumë e trishtë që Sabine Schmitz u larguar prej nesh.

Share with: