No apps configured. Please contact your administrator.

No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Share with:


Kemi parë shpesh herë nëpër rrjete sociale apo dhe YouTube koleksione të cmendura, makina që dhe është vështirë ti shohim në rrugë. E sigurisht shumica e koleksionistave që kemi parë e ato me të vecanta ndodhen kryesisht ne Lindjen e Mesme ose nëpër kryeqytet më të zhvilluara në botë si Tokyo,Dubai,Londer,Paris,Milano,Manhattan e Los Angeles.
Por kur nuk do tju shkonte mëndja se diku në qytetin e Tbilisi ne Gjeorgji, ndodhet një pjesëz parajse. Njëren prej makinave edhe mund ta keni parë herët fare, shume vite më parë, në internet… BMW M3 E46 AC Schnitzer ku sipas arkivave të vet kompanise kishte kodin ACS3 A.R.T. ( Advanced Racing Technology) dhe eshte prototip i vetem. Sigurisht nga fotot e atëhershme mendonim të gjithë se mund të jetë diku në Arabi pasi në cdo foto e qarkulluar dilte e zhytur në pluhur e cila është tipike për makinat e lëna pas dore në atë vend. Nuk ka info se si kto legjenda kane perfunduar aty, por informacione jo zyrtare tregojne per nje koleksionist te cmendur, i cili nuk do te ndaje asgje me publikun pasi thuajse te gjitha makinat jane me pak ose aspak kilometra ne kroskot.
Por tashmë kane dale disa pamje të tjera ku tregohet se përvec kësaj perle ndodhen dhe disa të tjera.
BMW M3 E26/ E36/ E36 ALPINA B3 3.2/ E46 AC Shnitzer ACS3 A.R.T.
BMW M5 E39 dy cope
BMW Seria 7 750iL
Mercdes Benz
SLC 450 ( C107)
SEC 500 ( W126)
S500 ( W140)
S600 V12 (W140)
E500 ( W124.036)
E55 AMG ( W210)
E55 AMG (W211)
CLS63 AMG (C219)
Porsche 996 GT3 Track spec
E shume te tjera te cilat nga cilesia e dobet e fotove nuk dallohen
Si mendoni ka makina te ketij niveli ne Shqiperi e te lena pas dore ?

Share with: