Share with:


Me daljen e modeleve te reja te ketyre dy makinave,merret me mende qe modelet e vjetra bien ne cmim.Edhe pse te githe kane qef te marrin modelin e ri,jo te gjithe e kane mundsin.Te enderrosh eshte bukur,por ne jeten e perditshme duhet te perballesh me realitetin.Duhet thene se keto dy makina jane familjare,por nuk do te thote qe nuk jane te shpejta.Mercedes S63 AMG edhe pse me 4 dyer dhe ne gjendje te mbaje 5 veta,ka nje fuqi prej 518 kuajsh dhe kap 0-100 per 4.5 sekonda.Ndersa BMW Seria 7 ka nje motor V12 twin-turbo me 537 kuaj fuqi,dhe kap 0-100 per 4.6 sekonda.Ne fund te fundit ky nuk eshte nje duel shpejtsie,por luksi keshtu qe shijojeni.

Share with:


protire