No apps configured. Please contact your administrator.

A password will be e-mailed to you.

Rallëherë shihen makina kaq të shtrenjta të bëjnë aksidente kjo pasi janë aq të rralla sa rrallëherë rastistin të jenë dy bashkë, jo me të përfshihen në një aksident.

Një i tillë ka ndodhur në zonën turistike të Ticinos në Zvicër. Në aksident u përfshinë një Porsche 911 dhe një akoma më e shtrenjtë, Bugatti Chiron. Sipas lajmeve, Bugatti ishte futur në parakalim për të kaluar rradhën e makinave të formuar në rrugë duke qënë se është sezon turistik, ndërsa Porsche i ka prerë rrugën për të bërë të njëjtën gjë.

Në aksident janë përfshirë dhe makina të tjera ku cilësohet një C Class me portobagazh dhe një makinë kampingu nga të cilët në spital ka përfunduar vetëm shoferi i makinës së kampingut gjë e cila është disi e habitshme. Dihet që fatura e këtij aksidenti ka vajtur goxha duke i arritur shifrat e 3.5 milionë eurosh.

Share with: